Top

60’a yakın ülkeden 400’e yakın lider firmanın katıldığı Bursa Textile Show, 3 gün boyunca hazır giyim kumaş sektöründe faaliyet gösteren firmalara kapılarını açtı. Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) öncülüğünde Ticaret Bakanlığı, UTİB ve KOSGEB iş birliğiyle düzenlenen fuar, tekstil sektörünün 2022 ihracat hedeflerine rehberlik edecek ve katkı sağlayacak.

Bursa Textile Show, her yıl bir sonraki yılın trendlerini belirleyen vizyonuyla, Bursa 2023 İlkbahar/Yaz koleksiyonlarını 128 firma ile ziyaretçilerinin beğenisine sundu. Hazır giyim kumaş sektörüne ilham veren, yurtiçi ve yurtdışından alanında uzman kişileri bir araya getiren fuar, bu dönemde 15-17 Mart 2022 tarihleri ​​arasında gerçekleşti. Firmalar, yurt dışı ile B2B görüşmeleri yaparak ticari gelişimlerine katkı sağlama fırsatı buldular.

İddialı yapısıyla yeni trendleri ön plana çıkaran Bursa Textile Show, Bursa Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve Bursa Valisi Yakup Canbolat tarafından hedeflerine ulaşan ve ticari hareketliliği artıran bir organizasyon olarak nitelendirildi. Özellikle BTSO Başkanı İbrahim Burkay, Meclis Başkanı Ali Uğur ve emeği geçen tüm ekibe teşekkürlerini ilettiler.

Hem Bursa’nın hem de Türkiye’nin ihracatına katkı sağlayacağını vurgulayan BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, BTSO olarak üyelerin dış ticaretini artırmak için önemli projeler hayata geçirdiklerini belirterek, “Şehirleri ve ülkeleri öne çıkaran stratejik sektörler var. Tekstil ve konfeksiyon sektörü bunlardan biri. Türkiye 2021 yılında 225 milyar dolar ihracat yaptıysa, bunun 30,7 milyar doları tekstil ve hazır giyim sektörüne ait. Bugün Bursa’da tekstil ve konfeksiyon sektörü, 3 milyar dolarlık ihracatını gerçekleştiriyor.” sözleriyle desteklendi.

Avrupa ve Türkiye başta olmak üzere dünyanın moda tekstilcileri tekstilin başkenti Bursa’da Bursa Textile Show’da buluşuyor. Özenle seçilen katılımcılar benzersiz ve yüksek kaliteli Sonbahar Kış 23-24 kumaş koleksiyonlarını sunacaklar. Bursa Ticaret ve Sanayi Odası işbirliği ile düzenlenen fuar, Türk tekstilinin kusursuz kalitesini ve tasarımını sergilemek için mükemmel bir platform. Fuar Bursa’nın merkezinde yer almaktadır.

Tüm kaliteyi, yeniliği ve sinerjiyi bünyesinde barındıran bir gösteri!